Witamy

Witam serdecznie w przedszkolu Long Grove Country School. Placówce położonej z dala od zgiełku ulic, gdzie odgłosy koni, koziołków i kaczek wraz ze śmiechem dzieci zagłuszają panującą ciszę i spokój. To malowniczo położone miejsce otoczone jest mnóstwem drzew, kwiatów, polem kukurydzy i pastwiskiem. 


Uczniowie, bawiąc się na przestronnym placu zabaw, mogą “podglądać” mieszkające na terenie przedszkola zwierzęta. Wielką atrakcją dla dzieci jest karmienie czworonożnych przyjaciół. Zwierzęta z niecierpliwością czekają na swoich małych “opiekunów”.


Mimo, że ogromnym atutem przedszkola jest przestrzeń i zwierzęta...to rodzinna atmosfera i całym sercem oddana swojej pracy kadra nauczycielska, sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce. Jest dla mnie ogromną radością, że właśnie w takim przedszkolu mogę uprawiać zawód, który już w dzieciństwie sobie wybrałam :-).


Kiedy zaproponowano mi stworzenie autorskiego programu dla dzieci z rodzin polskojęzycznych moje szczęście sięgnęło zenitu. Pielęgnowanie języka polskiego, dzielenie się wiedzą o Polsce to dla mnie wielki zaszczyt.


Jeśli te “kilka słów” zwróciło Państwa uwagę na przedszkole Long Grove Country School i zajęcia prowadzone w języku polski zapraszam do odwiedzenia nas.


Z wyrazami szacunku

Sylwia Wagner-Jarosz

Formularz rejestracyjny

ZAJĘCIA W JĘZYKU POLSKIM - opis programu

image8

Zajęcia w języku polskim opierają się na starannie przygotowanych ćwiczeniach rozwijających umiejętności poznawcze uczniów, doskonalące ich pamięć i koncentrację, 

a także ćwiczące koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność grafomotoryczną. 

image9

Wspólna analiza ilustracji sprzyja rozszerzaniu słownictwa i umiejętności budowania wypowiedzi.  Ogromna pomocą są uwielbiane przez dzieci książki opowiadające o przygodach Kici Koci. Barwne, radosne ilustracje oraz tematy bliskie dzieciom zachęcają i ośmielają uczniów do wypowiadania się na omawiany temat.


image10

 “Pamiątką” z każdego spotkania są prace plastyczne, które dzieci z zapałem wykonują i z dumą zabierają do domu. Opowiadając rodzicom o swoim dziele odrabiają pracę domową, którą jest mówienie po polsku :-).


image11

Bardzo ważną częścią zajęć są zagadnienia związane z Polską, jej historią, tradycjami i świętami. Każdy przedszkolak z dumą pokazuje swoim bliskim własnoręcznie wykonaną biało-czerwoną flagę.

image12

Integralną częścią procesu nauczania są oczywiście piosenki, wiersze, rymowane zagadki, które doskonale aktywizują dzieci. Skoczne melodie i rymy ułatwiają zapamiętywanie tekstu i pomagają zrelaksować się uczniom. Przykładami mogą być: 

  • piosenka do słów wiersza M. Konopnickiej “Zła zima”(temat zajęć:” My się zimy nie boimy”),
  • wiersz-zagadka :

“Maluje liście kolorowo

na czerwono i pomarańczowo. 

Słońce świeci gdy ona się śmieje, 

kiedy pada to deszcz leje” (temat zajęć: “Kolory jesieni”) .

image13

Dzieci pamiętają o swoich bliskich, zarówno mieszkających w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce...szczególnie o babciach i dziadkach :-). Wykonują dla nich okolicznościowe laurki, świąteczne kartki lub inne niespodzianki.


Polski Przedszkole

image14

Jeśli jeszcze mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące zajęć prowadzonych


w języku polski proszę o kontakt...z przyjemnością na nie odpowiem!.

Pozdrawiam rodziców i ich pociechy!


p. Sylwia

image15
image16